TDK-Lambda Americas, Inc. CC1R5-2412SF-E
CC1R5-2412SF-E picture photo
Mfg. Part Number
CC1R5-2412SF-E
Brief Description
CONV DC/DC 1.5W SNGL 24V 12V PCB
Datasheet Download
CC1R5-2412SF-E.pdf
Availability of CC1R5-2412SF-E
QUANTITY
CC1R5-2412SF-E Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1R5-2412SF-E
Internal Part NumberEIS-CC1R5-2412SF-E
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 112 ~ 15 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)125mA
Power (Watts) - Manufacture Series1W
Voltage - Isolation500V
Package / Case7-DIP Module
Size / Dimension0.65" L x 0.65" W x 0.34" H (16.5mm x 16.6mm x 8.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency-
Power (Watts) - Max1.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1R5-2412SF-E
Related LinksCC1R5-2, CC1R5-2412SF-E Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
CC1R5-2412SF-E Details Description
Related parts for CC1R5-2412SF-E
IC POT TRIMMER NV 50K 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf