TDK Corporation CC45SL3AD120JYNNA
CC45SL3AD120JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD120JYNNA
Brief Description
CAP CER 12PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD120JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD120JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD120JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD120JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD120JYNNA
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD120JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD120JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD120JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD120JYNNA
FIXED IND 18UH 145MA 1 OHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 166 I/O 240PQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 8POS datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf