TDK Corporation CC45SL3AD150JYNN
CC45SL3AD150JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD150JYNN
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD150JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD150JYNN
QUANTITY
CC45SL3AD150JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD150JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD150JYNN
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD150JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD150JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD150JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD150JYNN
IC QUAD DIFF LINE DRVR 16SO datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf