TDK Corporation CC45SL3AD180JYNN
CC45SL3AD180JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD180JYNN
Brief Description
CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD180JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD180JYNN
QUANTITY
CC45SL3AD180JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD180JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD180JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD180JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD180JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD180JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD180JYNN
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED ASSY BD ARRAY 25POS YLW/ORN datasheet.pdf
RES 106 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PDU DUAL SOURCE W/ HOT SWAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8HTSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NPO 0805 datasheet.pdf