TDK Corporation CC45SL3AD181JYNN
CC45SL3AD181JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD181JYNN
Brief Description
CAP CER 180PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD181JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD181JYNN
QUANTITY
CC45SL3AD181JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD181JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD181JYNN
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD181JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD181JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD181JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD181JYNN
IC TRANSCEIVER 3ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 688FCBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
T5007, 1N/C + 1N/O, S. STEEL HEA datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS CABLE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf