TDK Corporation CC45SL3AD221JYNN
CC45SL3AD221JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD221JYNN
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD221JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD221JYNN
QUANTITY
CC45SL3AD221JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD221JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD221JYNN
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD221JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD221JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD221JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD221JYNN
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP -48V SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN datasheet.pdf
UNSHIELDED DRUM CORE INDUC NPB datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf