TDK Corporation CC45SL3AD330JYNNA
CC45SL3AD330JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD330JYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD330JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD330JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD330JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD330JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD330JYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD330JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD330JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD330JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD330JYNNA
SEAL GANG WIRE 8POS MINI UMNL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 100POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X132" A MED datasheet.pdf
OSC XO 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8HTSOP-J datasheet.pdf
SR BTS PCRAWR 2 ASY datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf