TDK Corporation CC45SL3AD331JYNNA
CC45SL3AD331JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD331JYNNA
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD331JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD331JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD331JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD331JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD331JYNNA
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD331JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD331JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD331JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD331JYNNA
CONN RECEPT PIN .472" datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 9OUT 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf