TDK Corporation CC45SL3AD391JYNN
CC45SL3AD391JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD391JYNN
Brief Description
CAP CER 390PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD391JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD391JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3AD391JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD391JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD391JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD391JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD391JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD391JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD391JYNN
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 226 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4-COND. 6-PIN W/50 FT CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 19.5A 2.42 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123F datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf