TDK Corporation CC45SL3AD471JYNNA
CC45SL3AD471JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD471JYNNA
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD471JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD471JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD471JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD471JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD471JYNNA
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.453" Dia (11.50mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD471JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD471JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD471JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD471JYNNA
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
COPPER GBIC TXRX 1.25GB/S datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
VF-45 FIELD MNT PLG ACTUATION TO datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf