TDK Corporation CC45SL3FD151JYNN
CC45SL3FD151JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD151JYNN
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD151JYNN.pdf
Availability of CC45SL3FD151JYNN
QUANTITY
CC45SL3FD151JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD151JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD151JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD151JYNN
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD151JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD151JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3FD151JYNN
RES SMD 46.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIGHT ENG ARRAY 6X1W GREEN 69MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH/SENSOR 6WSON datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf