TDK Corporation CC45SL3FD180JYNN
CC45SL3FD180JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD180JYNN
Brief Description
CAP CER 18PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD180JYNN.pdf
Availability of CC45SL3FD180JYNN
QUANTITY
CC45SL3FD180JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD180JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD180JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD180JYNN
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD180JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD180JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3FD180JYNN
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12V datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K EE 8-SOIC datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 130MA 10 OHM TH datasheet.pdf
RES NETWORK 4 RES MULT OHM AXIAL datasheet.pdf
MIKROPASCAL PRO ARM USB KEY datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf