TDK Corporation CC45SL3JD330JYNN
CC45SL3JD330JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3JD330JYNN
Brief Description
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3JD330JYNN.pdf
Availability of CC45SL3JD330JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3JD330JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3JD330JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3JD330JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3JD330JYNN
Related LinksCC45SL3J, CC45SL3JD330JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3JD330JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3JD330JYNN
IC COMPARATOR R-R 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 21.8W D 48VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC 32BIT 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 BK 25X4' datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf