Vector Electronics & Technology, Inc. CCA19M/90
CCA19M/90 picture photo
Mfg. Part Number
CCA19M/90
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
CARD CAGE ASSMBL METAL SCREW-IN
Datasheet Download
CCA19M/90.pdf
Availability of CCA19M/90
QUANTITY
CCA19M/90 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCA19M/90
Internal Part NumberEIS-CCA19M/90
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesVectorPak™ CCA
TypeAssembled Subracks with Card Guides
Size / Dimension15.750" L x 19.000" W (400.05mm x 482.60mm)
Height7U = 12.250" (311.15mm)
Card Size Range11.500" H x 13.500" L (292.10mm x 342.90mm)
Guide MethodCard Guide
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCA19M/90
Related LinksCCA1, CCA19M/90 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CCA19M/90 Details Description
Related parts for CCA19M/90
BLADE HEX SOCKET 3/32" 4.72" datasheet.pdf
RELAY 400VDC I4PAC datasheet.pdf
2700LB PNEU. POWER UNIT W/O TLG datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 36" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.25" NYL 0.062" BLU datasheet.pdf