Vector Electronics & Technology, Inc. CCA340-6U-12
CCA340-6U-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCA340-6U-12
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
CARD CAGE ASEMBLD 340MM 6U
Datasheet Download
CCA340-6U-12.pdf
Availability of CCA340-6U-12
QUANTITY
CCA340-6U-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCA340-6U-12
Internal Part NumberEIS-CCA340-6U-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesVectorPak™ CCA
TypeSubrack Frame
Size / Dimension16.360" L x 19.000" W (415.54mm x 482.60mm)
Height6U = 10.500" (266.70mm)
Card Size Range9.187" H x 13.390" L (233.35mm x 340.11mm)
Guide MethodNo Card Guide
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCA340-6U-12
Related LinksCCA340, CCA340-6U-12 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CCA340-6U-12 Details Description
Related parts for CCA340-6U-12
JUMPER-H1500TR/A3048B/X 4" datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TWEEZER POINTED R29B 6.30" datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 310 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf