Crystek Corporation CCHD-950-20-104.000
CCHD-950-20-104.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950-20-104.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 104.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950-20-104.000.pdf
Availability of CCHD-950-20-104.000
QUANTITY
CCHD-950-20-104.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950-20-104.000
Internal Part NumberEIS-CCHD-950-20-104.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCCHD-950 Overview
RoHS InformationCCHD-950 Certificate of Compliance
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCHD-950
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency104MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950-20-104.000
Related LinksCCHD-950-, CCHD-950-20-104.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950-20-104.000 Details Description
Related parts for CCHD-950-20-104.000
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.25" BLACK datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 324LFBGA datasheet.pdf
SMARTSWITCH STD BLUE W/YEL LED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf