Littelfuse CCMR045.T
CCMR045.T picture photo
Mfg. Part Number
CCMR045.T
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CD 45A
Datasheet Download
CCMR045.T.pdf
Availability of CCMR045.T
QUANTITY
CCMR045.T Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMR045.T
Internal Part NumberEIS-CCMR045.T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 250VDC
Current45A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Melting I²t-
DC Cold Resistance0.002 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMR045.T
Related LinksCCMR, CCMR045.T Datasheet, Littelfuse Distributor
CCMR045.T Details Description
Related parts for CCMR045.T
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-5 datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V AA BUTTON NIMH datasheet.pdf
PHONO JACK 4POS R/A WHITE/RED AU datasheet.pdf
10P JUN-TIMER GEH datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP INCREASE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 51MM datasheet.pdf
10 WAY M/CRIMP L/BORE F/LATCH datasheet.pdf
GASKET FOR HAN-COMPACT BULKHEAD datasheet.pdf
WSW-M50 SERRATED WSH SS datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf