Crystek Corporation CCMX-MM-RG316-24
CCMX-MM-RG316-24 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX-MM-RG316-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 24"
Datasheet Download
CCMX-MM-RG316-24.pdf
Availability of CCMX-MM-RG316-24
QUANTITY
CCMX-MM-RG316-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX-MM-RG316-24
Internal Part NumberEIS-CCMX-MM-RG316-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug
2nd ConnectorMMCX Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX-MM-RG316-24
Related LinksCCMX-MM-, CCMX-MM-RG316-24 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX-MM-RG316-24 Details Description
Related parts for CCMX-MM-RG316-24
RES 49.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT NANO-CLIP 6 CLIPS YELLOW datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21X19.5 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC ARM9 USB3 CONTROLLER 121FBGA datasheet.pdf
IC AMP AUDIO BTL 36HSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 40A TO-252 datasheet.pdf