Crystek Corporation CCMX1-MM-RG178-12
CCMX1-MM-RG178-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX1-MM-RG178-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML STR / ML RA 12"
Datasheet Download
CCMX1-MM-RG178-12.pdf
Availability of CCMX1-MM-RG178-12
QUANTITY
CCMX1-MM-RG178-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX1-MM-RG178-12
Internal Part NumberEIS-CCMX1-MM-RG178-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-178
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX1-MM-RG178-12
Related LinksCCMX1-MM, CCMX1-MM-RG178-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX1-MM-RG178-12 Details Description
Related parts for CCMX1-MM-RG178-12
EMITTER IR 950NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
FUSE 175A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN FERRULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf