Crystek Corporation CCMX1-MM-RG316-12
CCMX1-MM-RG316-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX1-MM-RG316-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML STR / ML RA 12"
Datasheet Download
CCMX1-MM-RG316-12.pdf
Availability of CCMX1-MM-RG316-12
QUANTITY
CCMX1-MM-RG316-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX1-MM-RG316-12
Internal Part NumberEIS-CCMX1-MM-RG316-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX1-MM-RG316-12
Related LinksCCMX1-MM, CCMX1-MM-RG316-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX1-MM-RG316-12 Details Description
Related parts for CCMX1-MM-RG316-12
CONVERT DC/DC 5/3.3V 25W OUT datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIE SET CRIMP TERM 12-20AWG datasheet.pdf
CLAMP, CABLE datasheet.pdf
6.2MM PLC BASIC TERM BLOCK 5V datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf