Crystek Corporation CCMX2-MM-RG178-24
CCMX2-MM-RG178-24 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX2-MM-RG178-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML RA / ML RA 24"
Datasheet Download
CCMX2-MM-RG178-24.pdf
Availability of CCMX2-MM-RG178-24
QUANTITY
CCMX2-MM-RG178-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX2-MM-RG178-24
Internal Part NumberEIS-CCMX2-MM-RG178-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-178
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX2-MM-RG178-24
Related LinksCCMX2-MM, CCMX2-MM-RG178-24 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX2-MM-RG178-24 Details Description
Related parts for CCMX2-MM-RG178-24
POWER SPLY SWITCH 20V 50A RS232 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE CR VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 750MA 410 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3.1 OHM 300W datasheet.pdf