Crystek Corporation CCO-083-200.000
CCO-083-200.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCO-083-200.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ SINE WAVE PC
Datasheet Download
CCO-083-200.000.pdf
Availability of CCO-083-200.000
QUANTITY
CCO-083-200.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCO-083-200.000
Internal Part NumberEIS-CCO-083-200.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCO-083 Certificate of Compliance
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCO
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.820" L x 0.520" W (20.83mm x 13.21mm)
Height0.300" (7.62mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCO-083-200.000
Related LinksCCO-083, CCO-083-200.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCO-083-200.000 Details Description
Related parts for CCO-083-200.000
DOOR STEEL 41.8X18.8X0.53" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 2.8V 5TSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
CONN JACK 2X5.5MM R/A POWER PNL datasheet.pdf
LOOP WHITE 4" X 50YD X 0.11" datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 12 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf