Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCP-2-30CF
CCP-2-30CF picture photo
Mfg. Part Number
CCP-2-30CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
COMPACT CIRCUIT PROTECTOR 2 POLE
Datasheet Download
CCP-2-30CF.pdf
Availability of CCP-2-30CF
QUANTITY
CCP-2-30CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCP-2-30CF
Internal Part NumberEIS-CCP-2-30CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCP-2-30CF
Related LinksCCP-2, CCP-2-30CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCP-2-30CF Details Description
Related parts for CCP-2-30CF
IC REG SWTCHD CAP INV 45MA 8SOIC datasheet.pdf
SPEAKER 32OHM .1W 81DB 30MM PCMT datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VND5E160AJ datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf