Techflex CCP1.25BK50
CCP1.25BK50 picture photo
Mfg. Part Number
CCP1.25BK50
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
CLEAN CUT 1 1/4" BLACK 50'
Datasheet Download
CCP1.25BK50.pdf
Availability of CCP1.25BK50
QUANTITY
CCP1.25BK50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCP1.25BK50
Internal Part NumberEIS-CCP1.25BK50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo® Clean Cut
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.000" (25.40mm)
Diameter - Maximum1.500" (38.10mm)
Length50' (15.24m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesClean Cut, Fray Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCP1.25BK50
Related LinksCCP1., CCP1.25BK50 Datasheet, Techflex Distributor
CCP1.25BK50 Details Description
Related parts for CCP1.25BK50
CAP ALUM 39000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CARD EJECTOR WHITE 1/16" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STER 192KHZ 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256FBGA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 26MM datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf