Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCPB-1-60CF
CCPB-1-60CF picture photo
Mfg. Part Number
CCPB-1-60CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CCP BASE 1 POLE 60A CF PANEL BOA
Datasheet Download
CCPB-1-60CF.pdf
Availability of CCPB-1-60CF
QUANTITY
CCPB-1-60CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPB-1-60CF
Internal Part NumberEIS-CCPB-1-60CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPB-1-60CF
Related LinksCCPB-, CCPB-1-60CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCPB-1-60CF Details Description
Related parts for CCPB-1-60CF
IC REG LDO -12V 0.1A 3SSIP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
TRANS NPN RF 15V 150MA SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
8CKT CRIMP RCPT HOU W/LOCKING datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1.5A (Flash) Camera Flash 10-LFCSP-WD (3x3) datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf