Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCPB-3-30CF
CCPB-3-30CF picture photo
Mfg. Part Number
CCPB-3-30CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CCP BASE 3 POLE 30A CF PANEL BOA
Datasheet Download
CCPB-3-30CF.pdf
Availability of CCPB-3-30CF
QUANTITY
CCPB-3-30CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPB-3-30CF
Internal Part NumberEIS-CCPB-3-30CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPB-3-30CF
Related LinksCCPB-, CCPB-3-30CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCPB-3-30CF Details Description
Related parts for CCPB-3-30CF
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 402K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf