Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCPB-3-90CF
CCPB-3-90CF picture photo
Mfg. Part Number
CCPB-3-90CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CCP BASE 3 POLE 90A CF PANEL BOA
Datasheet Download
CCPB-3-90CF.pdf
Availability of CCPB-3-90CF
QUANTITY
CCPB-3-90CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPB-3-90CF
Internal Part NumberEIS-CCPB-3-90CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPB-3-90CF
Related LinksCCPB-, CCPB-3-90CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCPB-3-90CF Details Description
Related parts for CCPB-3-90CF
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 24-SSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN REAR PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 56.221K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE, RA 20M datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 230MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
LED ASSY 0.220" 5MM RED DIFF 2LD datasheet.pdf