Crystek Corporation CCPD-033-50-100.000
CCPD-033-50-100.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-033-50-100.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-033-50-100.000.pdf
Availability of CCPD-033-50-100.000
QUANTITY
CCPD-033-50-100.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-033-50-100.000
Internal Part NumberEIS-CCPD-033-50-100.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCPD-033 Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-033-50-100.000
Related LinksCCPD-033-, CCPD-033-50-100.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-033-50-100.000 Details Description
Related parts for CCPD-033-50-100.000
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC HDMI XMITTER PORT P/I 38TSSOP datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK W/ datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO221AC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 0.2MHZ 8UMAX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf