Crystek Corporation CCPD-033-50-106.250
CCPD-033-50-106.250 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-033-50-106.250
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-033-50-106.250.pdf
Availability of CCPD-033-50-106.250
QUANTITY
CCPD-033-50-106.250 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-033-50-106.250
Internal Part NumberEIS-CCPD-033-50-106.250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCPD-033 Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-033-50-106.250
Related LinksCCPD-033-, CCPD-033-50-106.250 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-033-50-106.250 Details Description
Related parts for CCPD-033-50-106.250
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL/VDSL 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 5.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
LED 0603 WHITE 0.80MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD datasheet.pdf
254MM HDR DRSW TH WOCAP 25SNLF 1 datasheet.pdf
K8375A TOOL KIT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A datasheet.pdf