Crystek Corporation CCPD-033-50-106.250
CCPD-033-50-106.250 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-033-50-106.250
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-033-50-106.250.pdf
Availability of CCPD-033-50-106.250
QUANTITY
CCPD-033-50-106.250 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-033-50-106.250
Internal Part NumberEIS-CCPD-033-50-106.250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCPD-033 Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-033-50-106.250
Related LinksCCPD-033-, CCPD-033-50-106.250 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-033-50-106.250 Details Description
Related parts for CCPD-033-50-106.250
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PMI CAP 15/32 MNT TRANSP YLW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
395233008 + IMPRINTING (16-9) datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS STRGHT SKT datasheet.pdf