Murata Electronics North America CCR33.86MC6T
CCR33.86MC6T picture photo
Mfg. Part Number
CCR33.86MC6T
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CCR33.86MC6T.pdf
Availability of CCR33.86MC6T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CCR33.86MC6T Order Process
Ship out your order
Specifications of CCR33.86MC6T
Internal Part NumberEIS-CCR33.86MC6T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CCR33.86MC6T today.
SeriesCCR33.8
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CCR33.86MC6T
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCCR33., CCR33.86MC6T Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CCR33.86MC6T Details Description
Related parts for CCR33.86MC6T
IC INVERTER DUAL 4,2-INPUT 16DIP datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm Series 70 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 22POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN 10 WAY RCPT 16-14 MX150L datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 1.26 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf