Crystek Corporation CCSMA1-MM-RG316DS-12
CCSMA1-MM-RG316DS-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA1-MM-RG316DS-12
Brief Description
RF CABLE SMA M/MRA RG316DS 12"
Datasheet Download
CCSMA1-MM-RG316DS-12.pdf
Availability of CCSMA1-MM-RG316DS-12
QUANTITY
CCSMA1-MM-RG316DS-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA1-MM-RG316DS-12
Internal Part NumberEIS-CCSMA1-MM-RG316DS-12
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesRG316DS
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-316 DS
Impedance50 Ohm
Frequency - Max-
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA1-MM-RG316DS-12
Related LinksCCSMA1-MM-, CCSMA1-MM-RG316DS-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA1-MM-RG316DS-12 Details Description
Related parts for CCSMA1-MM-RG316DS-12
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 130UF 165V QC TERM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT FLUX 400MA AC/DC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MIC261201YJL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI 3-12 datasheet.pdf
SL-SMT3.50/23/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf
12 POS EP II HSG, GLOW WIRE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM datasheet.pdf