Crystek Corporation CCSMA1-MM-RG316DS-36
CCSMA1-MM-RG316DS-36 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA1-MM-RG316DS-36
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABLE SMA M/MRA RG316DS 36"
Datasheet Download
CCSMA1-MM-RG316DS-36.pdf
Availability of CCSMA1-MM-RG316DS-36
QUANTITY
CCSMA1-MM-RG316DS-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA1-MM-RG316DS-36
Internal Part NumberEIS-CCSMA1-MM-RG316DS-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesRG316DS
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length36.0" (914.4mm)
Cable TypeRG-316 DS
Impedance50 Ohm
Frequency - Max-
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA1-MM-RG316DS-36
Related LinksCCSMA1-MM-, CCSMA1-MM-RG316DS-36 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA1-MM-RG316DS-36 Details Description
Related parts for CCSMA1-MM-RG316DS-36
DIODE GEN PURP 600V 1A SMB datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf