Crystek Corporation CCSMA1-MM-SS402-36
CCSMA1-MM-SS402-36 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA1-MM-SS402-36
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 36""
Datasheet Download
CCSMA1-MM-SS402-36.pdf
Availability of CCSMA1-MM-SS402-36
QUANTITY
CCSMA1-MM-SS402-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA1-MM-SS402-36
Internal Part NumberEIS-CCSMA1-MM-SS402-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSS402
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length36.0" (914.4mm)
Cable Type4.14mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA1-MM-SS402-36
Related LinksCCSMA1-MM, CCSMA1-MM-SS402-36 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA1-MM-SS402-36 Details Description
Related parts for CCSMA1-MM-SS402-36
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A 125V datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf