Crystek Corporation CCSMA18-MM-086F-24
CCSMA18-MM-086F-24 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-086F-24
Brief Description
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 24"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-086F-24.pdf
Availability of CCSMA18-MM-086F-24
QUANTITY
CCSMA18-MM-086F-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-086F-24
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-086F-24
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable Type2.54mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-086F-24
Related LinksCCSMA18-M, CCSMA18-MM-086F-24 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-086F-24 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-086F-24
RES 1.6K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 SGL datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-5.5V 6A 33W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf