Crystek Corporation CCSMA18-MM-141-12
CCSMA18-MM-141-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-141-12
Brief Description
CABLE HAND FORM .141 18GHZ 12"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-141-12.pdf
Availability of CCSMA18-MM-141-12
QUANTITY
CCSMA18-MM-141-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-141-12
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-141-12
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeHand Formable .141
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-141-12
Related LinksCCSMA18-, CCSMA18-MM-141-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-141-12 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-141-12
CONN RECEPT 56POS 1MM STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 9000UF 250V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
THERMOSTAT 70 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 258 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf