Crystek Corporation CCSMA18-MM-141-12
CCSMA18-MM-141-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-141-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE HAND FORM .141 18GHZ 12"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-141-12.pdf
Availability of CCSMA18-MM-141-12
QUANTITY
CCSMA18-MM-141-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-141-12
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-141-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeHand Formable .141
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-141-12
Related LinksCCSMA18-, CCSMA18-MM-141-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-141-12 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-141-12
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TELEPHONE CMOS MULTIFU 28SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBJ datasheet.pdf