Crystek Corporation CCSMA18-MM-141-6
CCSMA18-MM-141-6 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-141-6
Brief Description
CABLE HAND FORM .141 18GHZ 6"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-141-6.pdf
Availability of CCSMA18-MM-141-6
QUANTITY
CCSMA18-MM-141-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-141-6
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-141-6
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length6.00" (152.4mm)
Cable TypeHand Formable .141
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-141-6
Related LinksCCSMA18-, CCSMA18-MM-141-6 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-141-6 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-141-6
RES 5.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
POT 20K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.865" 5MM 3LD datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 16V SCREW datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 ESD datasheet.pdf
MT-LWA-.032-X-STK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf