Crystek Corporation CCSMX-FBM-RG316-18
CCSMX-FBM-RG316-18 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMX-FBM-RG316-18
Brief Description
RFCBL SMA FM BKD MMCX ML STR 18"
Datasheet Download
CCSMX-FBM-RG316-18.pdf
Availability of CCSMX-FBM-RG316-18
QUANTITY
CCSMX-FBM-RG316-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMX-FBM-RG316-18
Internal Part NumberEIS-CCSMX-FBM-RG316-18
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorMMCX Male Plug
Length18.0" (457.2mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMX-FBM-RG316-18
Related LinksCCSMX-FBM, CCSMX-FBM-RG316-18 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMX-FBM-RG316-18 Details Description
Related parts for CCSMX-FBM-RG316-18
IC REG LDO 3.3V 0.3A SM8 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 21.6MM D 1 datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 10-LGA datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf