Panduit CD-920-300
CD-920-300 picture photo
Mfg. Part Number
CD-920-300
Manufacturer
Product Category
Crimpers - Crimp Heads, Die Sets
Brief Description
CRIMP DIE
Datasheet Download
CD-920-300.pdf
Availability of CD-920-300
QUANTITY
CD-920-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD-920-300
Internal Part NumberEIS-CD-920-300
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers - Crimp Heads, Die Sets
Series-
Tool TypeDie Set
For Use With/Related ProductsSplices and Terminals, 300MCM
Specifications-
Cable Group-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD-920-300
Related LinksCD-92, CD-920-300 Datasheet, Panduit Distributor
CD-920-300 Details Description
Related parts for CD-920-300
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 0805 datasheet.pdf
TEMP LCD DISPLAY -10-40 DEG C datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 56POS datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf