Sumida Corporation CD105NP-220MC
CD105NP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CD105NP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.95A 100 MOHM
Datasheet Download
CD105NP-220MC.pdf
Availability of CD105NP-220MC
QUANTITY
CD105NP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD105NP-220MC
Internal Part NumberEIS-CD105NP-220MC
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.95A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15.9MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD105NP-220MC
Related LinksCD105N, CD105NP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD105NP-220MC Details Description
Related parts for CD105NP-220MC
IC VREF SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 953 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC ENERGY MEASUREMENT TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CTV 37C 37#22D SKT RECP datasheet.pdf
5 V CATV Line Driver Fine Step Output Power Control IC datasheet.pdf