Sumida Corporation CD105NP-470KC
CD105NP-470KC picture photo
Mfg. Part Number
CD105NP-470KC
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.28A 170 MOHM
Datasheet Download
CD105NP-470KC.pdf
Availability of CD105NP-470KC
QUANTITY
CD105NP-470KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD105NP-470KC
Internal Part NumberEIS-CD105NP-470KC
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating1.28A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD105NP-470KC
Related LinksCD105N, CD105NP-470KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD105NP-470KC Details Description
Related parts for CD105NP-470KC
CONN RING 14-12 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
IC PLL W/LOCK DETECTOR 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BLACK datasheet.pdf
STRIPPER BLADE HOLDER datasheet.pdf
SENSOR 3M RANGE 10-31VDC NPN datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf