Cornell Dubilier Electronics CD10FD111GO3F
CD10FD111GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD111GO3F
Brief Description
CAP MICA 110PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD111GO3F.pdf
Availability of CD10FD111GO3F
QUANTITY
CD10FD111GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD111GO3F
Internal Part NumberEIS-CD10FD111GO3F
PackagingBulk
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD111GO3F
Related LinksCD10FD, CD10FD111GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD111GO3F Details Description
Related parts for CD10FD111GO3F
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240RQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC GATE 2.5K SO14 datasheet.pdf
TGON 9040PA 180X220MM 1010 P/H datasheet.pdf
CTV 11C 11#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf