Cornell Dubilier Electronics CD10FD121FO3
CD10FD121FO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD121FO3
Brief Description
CAP MICA 120PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD121FO3.pdf
Availability of CD10FD121FO3
QUANTITY
CD10FD121FO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD121FO3
Internal Part NumberEIS-CD10FD121FO3
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD121FO3
Related LinksCD10FD, CD10FD121FO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD121FO3 Details Description
Related parts for CD10FD121FO3
MOSFET N-CH 300V 3.2A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A BLACK POL A datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 487 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 093 VT 10CKT datasheet.pdf
MOSF RF N CH 80V 12A M243 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 21C S 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf