Cornell Dubilier Electronics CD15ED220JO3
CD15ED220JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED220JO3
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED220JO3.pdf
Availability of CD15ED220JO3
QUANTITY
CD15ED220JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED220JO3
Internal Part NumberEIS-CD15ED220JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED220JO3
Related LinksCD15ED, CD15ED220JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED220JO3 Details Description
Related parts for CD15ED220JO3
FAN AXIAL 119X25.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.05A 210 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6500UF 16V SCREW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A ITO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf