Cornell Dubilier Electronics CD15ED240DO3F
CD15ED240DO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED240DO3F
Brief Description
CAP MICA 24PF 0.5PF 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED240DO3F.pdf
Availability of CD15ED240DO3F
QUANTITY
CD15ED240DO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED240DO3F
Internal Part NumberEIS-CD15ED240DO3F
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED240DO3F
Related LinksCD15ED, CD15ED240DO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED240DO3F Details Description
Related parts for CD15ED240DO3F
TOOL HEAD ASSY FOR MTA-100 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 35A datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 200MW 1005 datasheet.pdf
MOD IPM L1 100A 600V datasheet.pdf
SR BTS CS CB 16ASYCP datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf