Cornell Dubilier Electronics CD15ED330GO3
CD15ED330GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED330GO3
Brief Description
CAP MICA 33PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED330GO3.pdf
Availability of CD15ED330GO3
QUANTITY
CD15ED330GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED330GO3
Internal Part NumberEIS-CD15ED330GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED330GO3
Related LinksCD15ED, CD15ED330GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED330GO3 Details Description
Related parts for CD15ED330GO3
IC SYNTHESIZER DATA-CLOCK 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIN TYPE C W/W REC CNR datasheet.pdf
CONN SCKT DIMM DDR3 240POS VERT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf