Cornell Dubilier Electronics CD15FA112JO3F
CD15FA112JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FA112JO3F
Brief Description
CAP MICA 1100PF 5% 100V RADIAL
Datasheet Download
CD15FA112JO3F.pdf
Availability of CD15FA112JO3F
QUANTITY
CD15FA112JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FA112JO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FA112JO3F
PackagingBulk
Capacitance1100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.488" L x 0.240" W (12.40mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.421" (10.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FA112JO3F
Related LinksCD15FA, CD15FA112JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FA112JO3F Details Description
Related parts for CD15FA112JO3F
MOSFET P-CH 100V 1A 4-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF08A/AF08/AFF08A datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC UART CMOS DUAL 40DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .380" datasheet.pdf