Cornell Dubilier Electronics CD15FC621GO3
CD15FC621GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15FC621GO3
Brief Description
CAP MICA 620PF 2% 300V RADIAL
Datasheet Download
CD15FC621GO3.pdf
Availability of CD15FC621GO3
QUANTITY
CD15FC621GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FC621GO3
Internal Part NumberEIS-CD15FC621GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated300V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.209" W (11.70mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.382" (9.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FC621GO3
Related LinksCD15FC, CD15FC621GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FC621GO3 Details Description
Related parts for CD15FC621GO3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2012 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
.062 MALE TERM GOLD 18-24AWG datasheet.pdf
IC FPGA 87 I/O 132QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET B LEFT- datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 98POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
EMI GASKET, QSFP 1X4 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf