Cornell Dubilier Electronics CD15FC681GO3
CD15FC681GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15FC681GO3
Brief Description
CAP MICA 680PF 2% 300V RADIAL
Datasheet Download
CD15FC681GO3.pdf
Availability of CD15FC681GO3
QUANTITY
CD15FC681GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FC681GO3
Internal Part NumberEIS-CD15FC681GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated300V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.390" (9.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FC681GO3
Related LinksCD15FC, CD15FC681GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FC681GO3 Details Description
Related parts for CD15FC681GO3
SCR INVERTER 800V 370A A-PUK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS STR datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 8MBPS 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 13.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 25V T/H datasheet.pdf